
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.35 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Max Length | 2.1 mm |
| Max Width | 1.35 mm |
| Min Length | 1.9 mm |
| Min Width | 1.15 mm |
| Max Thickness | 1.35 mm |
| Min Thickness | 1.15 mm |
Stock: 4209
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.08515 | $0.85150 |
| 50 | $0.06105 | $3.05250 |
| 100 | $0.04377 | $4.37700 |
| 500 | $0.03505 | $17.52500 |
| 1000 | $0.03129 | $31.29000 |
| 3000 | $0.02813 | $84.39000 |
| 5000 | $0.02373 | $118.65000 |
| 10000 | $0.02001 | $200.10000 |
